Realizacje

Przykłady eksploatacji

Warszawa, testy modelu Yutong U12 w Miejskich Zakładach Autobusowych

W okresie od maja 2023r. do maja 2024r. odbywały się testy Yutonga U12 w MZA Warszawa. W tym okresie zeroemisyjny autobus pokonał łącznie 79.700 km. W rekordowym dniu przejechał w trakcie dziennej zmiany 403 km zużywając średnio 0.63 kWh/km. Po zakończeniu zmiany stan baterii wynosił znakomite 21%. Średnie zużycie energii z rocznych testów wyniosło 0.89 kWh/km.

Białystok, dostawa 20 egzemplarzy modelu Yutong E12

Miasto Białystok dla spółek komunikacji miejskiej zakupiło 20 egzemplarzy modelu Yutong E12. Dzięki bezkobaltowym bateriom o wysokiej sprawności i systemowi rekuperacji – umożliwiającemu odzyskiwanie energii podczas hamowania – na jednym ładowaniu pokonuje nawet 350 – 400 kilometrów. Elektrobus ma niskopodłogową konstrukcję, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności.

Jelenia Góra, dostawa 20 egzemplarzy modelu E12

W Jeleniej Górze komunikację miejską obsługuje z powodzeniem  20 egzemplarzy modelu Yutong E12. To drugi po Białymstoku tak duży kontrakt.

Pułtusk, dostawa dwóch egzemplarzy modelu Yutong E7

W Pułtusku miała miejsce premierowa w Europie dostawa dwóch egzemplarzy Yutonga E7. Model, który mieli okazję poznać kibice podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, to zeroemisyjny autobus o długości 7 metrów. Na jednym ładowaniu osiąga nawet 200 kilometrów, a dzięki rekuperatorowi energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Pojazd łączy kompaktowe wymiary i zwrotność z funkcjonalnością, dysponując 13 miejscami siedzącymi oraz przestrzenią dla osób niepełnosprawnych. Jest także wyposażony w klimatyzację i elektryczne ogrzewanie.

Wałcz, dostawa 8 egzemplarzy modelu Yutong E9

Do Wałcza dostarczyliśmy 8 egzemplarzy modelu Yutong E9. Ten zeroemisyjny autobus pokonuje na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów. Ma 9 metrów długości i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także wyposażony w klimatyzację i system monitoringu. Kontrakt obejmował również dostawę 4 mobilnych, dwustanowiskowych ładowarek do elektrobusów.

Ostrowiec Świętokrzyski, dostawa 9 egzemplarzy modelu Yutong E9

Do Ostrowca Świętokrzyskiego Busnex Poland dostarczył 9 elektrycznych autobusów Yutong E9. Ten „elektryk” może pokonać na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów, jest dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności, a także posiada wydajny system klimatyzacji. Autobusy, które zakupił Ostrowiec Świętokrzyski, są wyposażone w tablice LED i LCD informacji pasażerskiej, system monitoringu wizyjnego oraz ładowarki USB. Samorząd inwestuje w zeroemisyjny tabor dzięki dofinansowaniu z realizowanego przez NFOŚiGW programu „Zielony Transport Publiczny”.